Про проєкт

Чому реєстрація не є обов’язковою? Чи планується введення обов’язкової реєстрації тварин у майбутньому?

Постанова Кабінету Міністрів України №1171 запроваджує реєстрацію тварин як пілотний проєкт. На цьому етапі участь можуть взяти всі бажаючі. За час пілотного проєкту держава відпрацює процес, забезпечить необхідну кількість місць, де можна зареєструвати тварин, і створить підґрунтя для комфортного для всіх учасників впровадження обов’язкової реєстрації тварин, як і в більшості європейських країн.

Як забезпечується безкоштовність послуг реєстрації тварин?

Можливість подбати про своїх хвостиків доступна для всіх українців, тому реєстрація є безкоштовною та добровільною, що прописано в Постанові Кабінету Міністрів України. Зареєструвати свого улюбленця в реєстрі можна, наприклад, під час планового огляду у ветеринарного лікаря. У випадку, якщо ви зіткнетеся з додатковим стягненням коштів за можливість зареєструвати свого улюбленця в Єдиному державному реєстрі — повідомте нам про це через форму «Надіслати звернення», розташовану внизу сторінки. Ветеринар, який порушив умови співпраці з державним проєктом, буде відключений від Реєстру.

Як здійснюється фінансування проєкту?

Реалізація проєкту відбувається в межах та за рахунок коштів Німецького товариства міжнародного співробітництва Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) у партнерстві з Міжнародною благодійною організацією «Фонд Східна Європа» у рамках програми «Інноваційна лабораторія підтримки асоціації Україна-ЄС».

Як Єдиний державний реєстр допоможе зменшити кількість безпритульних тварин?

Близько 85% тварин опиняються на вулиці внаслідок безвідповідальної поведінки власників, ці показники є значно меншими  в країнах, де чипування і реєстрація домашніх тварин є обовʼязковими. Наразі в Україні є додаткові чинники, пов’язані із військовими діями, які суттєво впливають на збільшення безпритульних та загублених тварин. Але коли всі домашні тварини чіповані та зареєстровані, безпритульну тварину стає легко ідентифікувати, а разом з тим — і швидко знайти  її власника,. Так формується культура свідомого власника, і все менше тварин опиняються на вулиці.

Як проєкт наблизить Україну до міжнародних стандартів у сфері поводження з тваринами?

Ідентифікація та реєстрація домашніх тварин є звичною та обов’язковою практикою для багатьох європейських країн. На даний час в українському законодавчому полі існує прогалина щодо проведення ідентифікації та реєстрації домашніх тварин, і євроінтеграція України неможлива без дотримання загальноприйнятих правил у сфері поводження з тваринами.

Хто є розробником Реєстру?

Програмне забезпечення Реєстру розробляє команда Офісу ефективного регулювання BRDO на платформі Дія.Engine.

Хто матиме доступ до реєстрових даних?

Інформацією Єдиного державного реєстру домашніх тварин володіє держава, а саме Міністерство аграрної політики і продовольства України. Адмініструє Реєстр Держпродспоживслужба як профільний орган в сфері ветеринарної медицини. Доступ до даних Реєстру на різних рівнях мають уповноважені представники Мінагро і Держпродспоживслужби, ветеринарні лікарі, зареєстровані як агенти з ідентифікації, та інші користувачі Реєстру.

Які реєстрові дані є публічними?

Для всіх громадян, що автентифікуються в інтерфейсі за допомогою КЕП,  у пошуку за ідентифікатором тварини в Реєстрі буде доступна така інформація: опис тварини (кличка, вид, стать, масть), дані про біостерилізацію (за наявності) та щеплення проти сказу та інших захворювань (за наявності). Уся інша інформація є конфіденційною.

Про реєстрацію тварин

Хто вносить дані в Реєстр і чи можна їх змінити?

Вносити і змінювати інформацію про тварин в Єдиному державному реєстрі можуть тільки агенти з ідентифікації домашніх тварин. Ними можуть бути: державні ветеринарні лікарі; лікарі, що працюють у ліцензованих приватних закладах ветеринарної медицини; а також ліцензовані ветеринарні лікарі-ФОПи, які долучилися до проєкту і мають доступ до Єдиного державного реєстру. 

Чи може власник тварини самостійно зареєструвати її?

Ні, реєстрацію тварин здійснюють тільки ветеринарні лікарі, які отримали статус агентів з ідентифікації і несуть відповідальність за внесення реєстрових даних.

Яку інформацію про тварину та власника вносять до Реєстру?

Агент з ідентифікації (ветеринарний лікар) вносить в Реєстр інформацію про власника, співвласників / утримувача / їх представників (за наявності); інформацію про тварину (кличка, опис); дані про наявні ідентифікатори тварини; дані ветеринарно-санітарного паспорта на тварину (за наявності); дані про біостерилізацію (за наявності), щеплення проти сказу та інших захворювань (за наявності) та дослідження на титр антирабічних антитіл (за наявності) та іншу інформацію (за наявності).

Як перевірити інформацію про тварину в Реєстрі?

Інформацію про тварину можна перевірити за її ідентифікатором, внесеним в Реєстр, та даними власника. 

Про ветеринарні паспорти

Що таке електронний ветеринарний паспорт?

Електронний паспорт домашньої тварини наразі — це запис про тварину в Єдиному державному реєстрі. Згодом паспорту тварини з усією інформацією про неї з Реєстру  відображатиметься у власників зареєстрованих тварин у застосунку Дія.

Коли ветеринарні паспорти з’являться в Дії?

Коли Єдиний державний реєстр домашніх тварин достатньо наповниться, розробники запустять процес інтеграції реєстрових даних із Дією, щоб  електронні паспорти тварин зʼявилися у їх власників у застосунку. 

Чи буде паспорт в Дії достатнім для переміщення тварин за кордон?

Електронний ветеринарний паспорт в Дії можна буде пред’являти під час подорожей з твариною по Україні. За правилами країн ЄС, власники домашніх тварин під час перетину кордону повинні мати при собі паперові ветеринарні паспорти міжнародного зразка.

Про реєстрацію тварин

Яку кількість тварин може зареєструвати один власник?

Постанова не обмежує кількість тварин, яких може зареєструвати один власник або утримувач.

Хто такі співвласники тварини?

Якщо у тварини декілька власників, вони всі можуть бути внесені як співвласники тварини.

Інформація про кожного власника  вноситься в Реєстр за його згодою і підтверджується підписом документу про згоду на участь у проєкті. Співвласника можна додати до картки вже зареєстрованої тварини в будь-який момент під час наступного візиту до будь-якого ветеринарного лікаря, який є агентом з ідентифікації.

Наразі у Реєстр можна внести дані про двох співвласників тварини.

Хто такі утримувачі тварин?

Утримувачами тварин можуть громадяни України або юридичні особи, які утримують тварин або здійснюють їх обіг. Це волонтери, притулки, центри адопції та розплідники.

В реєстрових даних тварини помилка. Що робити?

Запишіться на прийом до будь-якого ветеринарного лікаря, який є агентом з ідентифікації, і внесіть зміни в Реєстр під час огляду тварини.

Як дізнатися, де зареєструвати тварину в моєму місті?

Скористайтеся мапою ветклінік на порталі pet.gov.ua та звертайте увагу на наліпки у ветеринарних закладах “Тут реєструють хвостиків”.

Про ветеринарні паспорти

Як перевірити, чи відповідає ветеринарний паспорт тварини державним та міжнародним стандартам?

Як перевірити, чи відповідає ветеринарний паспорт тварини державним та міжнародним стандартам?

Що робити, якщо тварина загубилася?

Що робити, якщо тварина загубилася?

Якщо тварина, внесена в Єдиний державний реєстр, загубилася, її зможуть швидко ідентифікувати і повернути власнику або утримувачу.

Що робити, якщо тварина померла?

Що робити, якщо тварина померла?

Що робити, якщо ви знайшли тварину?

Що робити, якщо ви знайшли тварину?

Про приєднання до проєкту

Коли ветеринарні лікарі зможуть приєднатися до проєкту?

Оголошення про відкриття реєстрації агентів з ідентифікації домашніх тварин буде в травні. Відтоді в будь-який момент за власної ініціативи керівники приватних ліцензованих закладів ветеринарної медицини і ліцензовані лікарі приватної практики зможуть подати заявку до Держпродспоживслужби через електронний кабінет на сайті Єдиного державного реєстру. Керівники державних закладів ветеринарної медицини мають пройти реєстрацію після внесення відповідних даних про них в систему Держпродспоживслужбою.  Після цього заклад ветеринарної медицини потрапляє на мапу ветклінік на порталі проєкту pet.gov.ua, а всі співробітники клініки, які відповідають вимогам проєкту, можуть стати агентами з ідентифікації.

Електронний підпис: як отримати?

Як забезпечується доступність послуги реєстрації для ветеринарів?

Постанова визначає, що доступ до реєстрації для ветеринарних лікарів  гарантовано є безкоштовним. Державні ветеринарні лікарі мають доступ до державного інтерфейсу реєстру, приватні ветеринарні лікарі можуть користуватись реєстром завдяки функціям розробленим в межах програмного забезпечення від ветеринарних систем. Якщо ви ветеринарний лікар і ніколи не користувалися або припинили користуватись платними послугами ветеринарних систем, ви все одно можете користуватись безкоштовним модулем реєстрації в одного з провайдерів проєкту, які вказані на веб-порталі pets.gov.ua

Про реєстрацію тварин

В реєстрових даних тварини помилка: що робити?

Яка відповідальність за внесення помилкових даних?

Про ветеринарні паспорти

Коли приватні ветеринарні лікарі зможуть видавати паспорти державного зразка?

 

Наразі проєктний офіс, який складають представники органів виконавчої влади, експертів ветеринарної та зоозахисної спільноти, розробляє механізм цієї процедури. Після його затвердження урядом ті ветеринарні лікарі, які стали агентами з ідентифікації домашніх тварин, зможуть видавати ветеринарно-санітарні паспорти власникам домашніх тварин. Процедура замовлення приватними ветеринарними лікарями бланків і звітності буде описана на цьому порталі.

Надіслати звернення