IFAW виділив грант на підтримку реєстрації домашніх тварин в Україні 

IFAW виділив грант на підтримку реєстрації домашніх тварин в Україні 

Міжнародний фонд захисту тварин (International Fund for Animal Welfare, IFAW) підтримав урядову ініціативу з запровадження ідентифікації та реєстрації домашніх тварин і виділив грант для підтримки зусиль держави та українських ветеринарних лікарів у боротьбі зі сказом та зростанням кількості безпритульних тварин.

«Під час роботи над проєктом ми проводили зустрічі з провідними українськими та міжнародними зоозахисними організаціями. IFAW зацікавився нашою концепцією реєстрації тварин і вирішив підтримати проєкт грантом, у рамках якого ми здійснили тестування Реєстру перед запуском. У березні Міністерство аграрної політики та промисловості ухвалило з Фондом Меморандум про спільну участь у реалізації проєкту з проведення ідентифікації та реєстрації домашніх тварин, і в рамках гранту IFAW ветеринарні лікарі протестували Реєстр на практиці», — коментує заступник міністра Денис Башлик.

IFAW надав грант на 7000 вакцин від сказу та інших захворювань та 7000 мікрочипів для українських котів і собак. Проєкт отримав назву «Лапки в безпеці».

Наприкінці квітня імплементатор гранту, ініціатива Save Pets of Ukraine, розпочала відбір ветеринарних лікарів. Серед кількох десятків претендентів було відібрано 20 приватних закладів ветеринарної медицини і один державний. Вони стали учасниками грантового проєкту «Лапки в безпеці», і мали протягом місяця вакцинувати та чипувати тварин і разом з тим — реєструвати їх у рамках тестування Єдиного державного реєстру. 

«Зараз ми опрацьовуємо коментарі та інсайти учасників гранту, щоб, коли проєкт запуститься, усі Агенти з ідентифікації домашніх тварин могли оцінити користь та цінність Єдиного державного реєстру», — пояснює Яна Горюнова, заступниця керівника «Офіс ефективного регулювання», громадської організації, яка розробляє програмне забезпечення Реєстру.

Після реалізації останніх оновлень і змін, які спростять процедуру залучення ветклінік та реєстрацію тварин, усі ветеринарні лікарі, які хочуть працювати з Реєстром, зможуть стати Агентами з ідентифікації. Слідкуйте за нашими новинами, щоб не пропустити оголошення про старт реєстрації українських хвостиків!

Історії ветеринарних лікарів, які взяли участь у проєкті «Лапки в безпеці» читайте незабаром на нашому порталі.

Сподобалась стаття? Поділись з друзями в соцмережах!

Надіслати звернення